Wpisy

Niesamowita metoda na szybki rozwój!

Wiesz, że wideo zajmuje już ponad 80% całego ruchu internetowego i dalej się rozwija. To ten moment, kiedy nie możemy już udawać, że trend Wideo nie istnieje. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie po drodze nam z kręceniem filmików.

Brak sprzętu, brak dużej przestrzeni, brak umiejętności, brak czasu, brak wiary w siebie i wstyd, to chyba najczęściej wymieniane obawy, które wstrzymują przed rozpoczęciem przygody z wideo. A to są po prostu umiejętności, których można się nauczyć. A brak sprzętu i przestrzeni obejść i działać telefonem w warunkach domowych.

Dlaczego warto? Dlaczego warto się tego nauczyć i zacząć kręcić filmy? Przeczytasz o tym w tym artykule. Powodów jest kilka.

Wideo marketing

Patrząc na statystyki, coraz więcej internautów konsumuje treści wideo. Coraz więcej firm stosuje wideo marketing w swojej strategii. Strategia, marketing, treści, brzmi skomplikowanie? Spójrz na Instagram i na to jak się zmienił. Jak ważną i dużą częścią są teraz Rolki i filmiki ogólnie. To tylko przykład, bo przecież nie wszystko opiera się na tej aplikacji. Wygląda jednak na to, że jeśli chcesz działać skutecznie w social media, to, całkowicie bez formatu wideo, będzie Ci ciężko przebić się przez algorytmy.

Film usprawnia i ułatwia przekaz. Pozwala pokazać więcej w krótszym czasie. A mamy coraz większą konkurencję i coraz mniej czasu na to, aby odbiorca poświęcił chwilę akurat nam.

A wideo jest bardziej wciągające i angażujące. Pokazuje markę jako bardziej autentyczną. Dotyczy to dużych firm, jednoosobowych marek osobistych, oraz tych, którzy tworzą w zakamarkach swojego domu, ponieważ każdy tak naprawdę chciałby być zauważony.

Marka osobista i wrażenie

Tworząc wideo, opowiadasz historię. A to zbliża Cię do Twoich odbiorców. Pomaga zmniejszyć dystans, bo po prostu dajesz się poznać. Ludzie mają szansę Cię polubić i chętniej słuchają, co masz do powiedzenia. 

Zastanów się przez chwilę. Z kim najchętniej się uczysz, od kogo chętniej kupujesz? Od osoby, która rzuca tylko suchymi faktami i mało atrakcyjnym wizualnie tekstem? Czy jednak od osoby, która do Ciebie mówi osobiście, pokazując Ci w przystępny i atrakcyjny sposób projekty i ich sposób wykonania?

Poprzez wideo w oczach odbiorców jesteś prawdziwa. Stajesz się po prostu fajną osobą, z którą odbiorcy chcą się zaprzyjaźnić. 

Rozwój osobisty i współprace

Skoro filmy są tak istotne dla celów marketingowych, wiele firm poszukuje tych kompetencji wśród kandydatów do współpracy. Mówiąc wprost, wiedza jak kręcić wideo przybliży Cię i pomoże w znalezieniu takich współprac. Bo filmiki to też transmisje na żywo i tutoriale. A umiejętność kręcenia tutoriali jest wręcz niezbędna, aby mieć szansę na dołączenie do Design Teamu.

Chodziło Ci to kiedyś po głowie? Ja miałam takie marzenia i dzięki temu, że opanowałam wideo, właściciele firm sami kontaktują się ze mną i chcą, abym reprezentowała ich markę. Pierwsze współprace to było spełnienie moich marzeń, jestem sobie ogromnie wdzięczna za to, że postawiłam na rozwój i wiedzę. Jest to coś, czego już  nigdy  nikt mi  nie zabierze, a będę z niej korzystać do kiedy tylko będę mogła.

Nie ma co gadać, warto postawić na siebie i zdobyć te kompetencje już teraz, zanim staną się wręcz standardem dla wszystkich.

Co jeszcze może dać Ci wideo?

Współpraca, współpracą, ale czy umiejętność kręcenia wideo może dać Ci coś jeszcze, coś, co pomoże Ci w obszarze rozwoju osobistego? Tak, zdecydowanie. Nauka wideo pomaga przełamać wstyd i stajesz się bardziej pewna siebie. Na początku nie jest łatwo, jak ze wszystkim, mało kto jest urodzoną naturalną gwiazdą filmową. Z czasem jednak staje się to dla Ciebie naturalne. Ale jak wszystko, aby dojść do wprawy, trzeba ćwiczyć.

Praktyka jest niezbędna. Jednak najpierw trzeba poznać teorię, żeby było łatwiej działać i żebyś wiedziała, co robić. Jak przygotować miejsce do nagrywania, nawet na małej przestrzeni? Jakich funkcji użyć w telefonie, jakie ujęcia są najlepsze, jak nagrać tutorial? To wszystko pokażę w moim kursie “Jak nagrywać wideo telefonem, tak aby inni chcieli je oglądać”. 

Film wspiera sprzedaż, marketing, podnosi nasze kompetencje i  pewność siebie, pod warunkiem że kręcimy filmy tak, aby odbiorca je oglądał. I chciał więcej. Bo wideo kręcimy przede wszystkim dla odbiorcy. 

Co nie znaczy, że Ty również nie możesz mieć z procesu kręcenia przyjemności! Podczas kursu poznasz wiele aspektów dobrego wideo. Odbiorcy z chęcią będą je oglądać, a Ty przestaniesz się męczyć i zaprzyjaźnisz się z kręceniem.

 Już wiesz, dlaczego to niezbędne i co Ci to da. 

Moja propozycja

Tak się składa, że mogę przeprowadzić Cię przez proces tej niesamowitej metody. Nauczę Cię jak tworzyć dobre treści wideo, jak ciekawiej pokazywać swoje projekty, jak mówić do ludzi tak, aby chcieli, Cię słuchać. Pokażę Ci krok po kroku jak się do tego przygotować, w co się wyposażyć, z jakich aplikacji można korzystać, a wszystko tak, by wykorzystać, to co już masz, czyli telefon.

Zapoznaj się z modułami kursu i skorzystaj z Przedsprzedażowej promocji.

Drugi kurs, który przygotowuję, jest o tym ‘‘Jak robić piękne zdjęcia telefonem w domowych warunkach, aby zachwycić odbiorców” także jest w Przedsprzedaży.

Przedsprzedaż obu kursów kończy się 29 Lipca i tylko do tego czasu można wskoczyć na pokład w tak atrakcyjnej cenie. Mam nadzieję, że się tam zobaczymy.

Jeśli zdecydujesz się na oba kursy (nie ma znaczenia jaki pakiet)  o Fotografii oraz Nagrywaniu istnieje możliwość płatności w  ratach. Więcej informacji znajdziesz na stronie pod każdym z kursów.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu jeszcze bardziej uświadomisz sobie, jak ważne są aspekty wizualne. Kiedy chcemy, pokazać światu, jakie piękne rzeczy tworzymy, nawiązać, współprace, czy mieć większą sprzedaż.

Na którym miejscu jest u Ciebie publikowanie treści wideo w mediach społecznościowych?

Z filmowymi pozdrowieniami!

– Karolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *